Bank Millenium
bank internetowy
Internetowa finansowa platforma transakcyjna
strona główna | o serwisie | kontakt
Kredyt Hipoteczny Millenium wniosek kredyty i konta Karta Kredytowa Millenium
Kredyt hipoteczny
Kredyt Gotówkowy
Kredyt Hipoteczny Biznes
Pożyczka Hipoteczna
Kredyt Konsolidacyjny
Karta Kredytowa
Oprocentowanie
Dłgość okresu kredytowania
Kredyt walutowy czy złotowy?
Kiedy przewalutować kredyt?
Zdolność kredytowa
Opłaty i prowizje
Zabezpieczenia kredytu
Jak wziąć kredyt i zaoszczędzić?
Nie jesteś pierwszy
Weź urlop od kredytu
informacje o banku
 

Poradnik Kredytowy krok 2 z 10

Długość okresu kredytowania

Obecnie większość banków oferuje swoim klientom możliwość spłaty kredytu przez co najmniej 30 lat. W Banku Millennium w przypadku kredytów w PLN możliwe jest uzyskanie nawet 40-letniego okresu kredytowania! Dla kredytów w walutach obcych okres kredytowania wynosi maksymalnie 35 lat. Jest to istotne, ponieważ wydłużenie okresu kredytowania pozwala na zaoferowanie niższych rat kredytu.

Przykład

Klient zaciąga kredyt w wysokości 150000 PLN na 10 lat. Rata kredytu wynosi wówczas 1422 PLN. W przypadku wydłużenia okresu kredytowania o 5 lat (przy pozostałych warunkach na niezmienionym poziomie) miesięczne obciążenie domowego budżetu z tytułu obsługi kredytu wynosi już tylko 1009 PLN.

Uzyskane w ten sposób wolne środki (413,57 PLN miesięcznie) można wykorzystać na dowolny cel. Dzięki temu spłata kredytu nie musi wiązać się z dużym wysiłkiem finansowym i wieloletnimi wyrzeczeniami. Wiele osób korzysta z takiej możliwości i nawet w sytuacji, gdy mogą pozwolić sobie na szybszą spłatę kredytu, wybierają opcję dłuższego okresu kredytowania, ponieważ wiąże się ona z niższymi miesięcznymi kosztami obsługi zadłużenia. Jest to dobry wybór dla wszystkich tych, którzy czują się bezpieczniej posiadając pulę wolnych środków, które co miesiąc mogą wykorzystać w dowolny sposób lub nie lubią rezygnować z drobnych przyjemności.

Wolne środki można też jednak zagospodarować nieco inaczej. Alternatywą do ich wydatkowania na bieżące potrzeby mogą być regularne inwestycje - zobacz także- "Jak wziąć kredyt i zaoszczędzić?"

W niektórych bankach, np. w Banku Millennium kredytobiorcy często wykorzystują możliwość wydłużenia okresu kredytowania. Aż 45% kredytów to zobowiązania zaciągane na okres 20-30 lat. Na spłatę przez 31-35 lat zdecydowało się na razie około 16% kredytobiorców. Możliwość kredytowania inwestycji mieszkaniowych przez 40 lat funkcjonuje od niedawna. Kredyty krótkoterminowe, tj. zawierane na 5-10 lat, stanowią najmniejszą grupę (ok. 8%). Pozostałe kredyty są zaciągane na okres 10 - 20 lat.

Określony w umowie okres kredytowania można jednak skrócić. Część kredytobiorców spłaca swoje zadłużenie przed upływem tego okresu.

kredyt hipoteczny Millenium Bank - złóż wniosek przez Internet

opr. Bank Millennium

 
O pieniądzach:
Pieniądze publiczne są niczym woda święcona: każdy sięga po nie ręką.
- przysłowie włoskie
 
Średnie kursy walut NBP

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /okres_kredytowania.php on line 382
Notowania zsynchronizowane
z tabelą aktualnych średnich kursów walut NBP
 

kredyt mieszkaniowy bez ryzyka

przeczytaj koniecznie,
nim weźmiesz
kredyt mieszkaniowy !!!

kredyt mieszkaniowy | kredyt gotówkowy | kredyt samochodowy | pożyczka hipoteczna | kredyt hipoteczny dla firm | kredyt odnawialny dla firm | kredyt inwestycyjny dla firm
konto osobiste | konto młodzieżowe | konto firmowe | konto dla małych i średnich przedsiębiorstw
strona główna | o serwisie | nota prawna | kontakt